Keresés

INTRANET ➔

Dokumentumok

Tartalomjegyzék

HIVATALOS ADATOK

◼ INTÉZMÉNYI ADATOK

Név: Budapest Cirkuszművészeti és Kortárstánc Főiskola
Rövid név: BCKF

Name in English: Budapest Circus Arts and Contemporary Dance College
Short name: BCDC

Székhely: H-1036 Budapest III. Perc utca 2.
Adószám: 18115013-1-41
Intézményi azonosító szám: FI73150

◼ FENNTARTÓ

Cirkuszművészeti Felsőoktatási Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság
Adószám: 32300309-2-43
Cégjegyzékszám:
01 09 416898
Ügyvezető: dr. Borsós Beáta
Elérhetőség: dr.borsos.beata@circus.hu 

◼ PÉNZÜGYI ADATOK

FORINT SZÁMLA:
Budapest Cirkuszművészeti és Kortárstánc Főiskola
BANKSZÁMLASZÁM: 10405004-50526789-78811009
külföldről történő fizetés esetén:
IBAN: HU65 10405004 50526789 78811009
SWIFT: OKHBHUHB

EURO SZÁMLA:
Budapest Cirkuszművészeti és Kortárstánc Főiskola
BANKSZÁMLASZÁM: 10405004-50526789-78811016
külföldről történő fizetés esetén:
IBAN: HU70 10405004 50526789 78811016
SWIFT: OKHBHUHB

◼ ORGANOGRAM

A MAGYAR ÁLLAMI ÖSZTÖNDÍJ FELTÉTELEI

HALLGATÓI KÖVETELMÉNY-
RENDSZER

INTÉZMÉNYI MOBILITÁS

TANULMÁNYI NYILVÁNTARTÁS

MENTOR-
RENDSZER

SZOLGÁLTATÁSOK

A TANÉV ÉS A KÉPZÉSI IDŐSZAKOK IDŐBEOSZTÁSA

INTÉZMÉNYI MOBILITÁS

Diákjaink a hazai szakemberek mellett külföldi trénerekkel, valamint szakmailag aktív művészekkel is találkozhatnak, így egy kreatív közösség részeként transzferábilis tudásra tehetnek szert. Valamennyi meghirdetett szakunk az Európai Felsőoktatási Térségben elfogadott diplomát ad. A Főiskola tagja ez Erasmus+ programnak, melynek keretében minden hallgatónak lehetősége van tanulmányi szerződés vagy szakmai gyakorlat keretében külföldön is tapasztalatot szerezni. Az intézményi koordinátor segíti a hallgatókat a mobilitást érintő teendők ellátásában.

Bővebb információ: https://bcdc.hu/en/education/erasmus/

Nemzetközi koordinátor: Péter Petra
erasmus@bcdc.hu

TANULMÁNYI NYILVÁNTARTÁS

◼

A Budapest Cirkuszművészeti és Kortárstánc Főiskola
tanulmányi nyilvántartása az ETN rendszerben történik.

MENTORRENDSZER

VISSZA

A BCKF Mentor Rendszere a Pedagógiai Alapvetésen és a Szervezeti és Működési Szabályzaton alapul.

A tanulási/tanítási folyamat központjában a hallgató és a hallgatói közösség áll.
A folyamat a tanítvány/mester kapcsolatban bontakozik ki. 
A mentor feladata ennek a folyamatnak az építő támogatása.

A mentor a hallgató személyes felkérése alapján végzi feladatát. A hallgató kezdeményezése alapján lép be a folyamatokba. Évente néhány alkalommal, a munkaterv és az időszakos összefoglalók leadás után saját kezdeményezésére is áttekinti a helyzetet és írásos összefoglalót ad, javaslatokat tesz a hallgatónak. Szükség esetén a Szakfelelős vagy a Tanszékvezető is kikéri a mentor tanácsát.

Az iskola szerepe, hogy keretet, hátteret adjon ennek a kapcsolatrendszernek: a hallgató – pedagógus – mentor háromszög sikeres jelenlétének: felsorolja, kik azok, akik felkérhetőek erre a feladatra, általában az iskola régi hallgatói és korábbi vagy aktuális tanárai, munkatársai köréből. Ritkábban felsőbb évfolyamos, tapasztaltabb aktuális hallgatók is kaphatnak mentori felkérést. A mentor saját személyes tapasztalatai alapján és az iskola rendszereinek ismertében ad támogatást, biztatást, segít felismerni a nehézségeket és megoldásokat találni. A mentor nem pótolja a tanárokat, nem oldja meg a hallgató helyett a feladatokat, „csak” katalizálja, segíti a hallgató fejlődését.

A mentor általában a tanulmányok teljes ideje alatt segíti az őt választó hallgatót. Szükség esetén a hallgató, a mentor vagy az iskola kezdeményezi a mentorváltást, új mentor kiválasztását. A mentor általában önkéntesként, térítésmentesen segíti a pedagógiai és művészi munkát. Kivételes esetekben térítést kaphat a Főiskolától.

A tanulás, alkotás, értékelés, mentori támogatás ciklusai megegyeznek:

  • 30, 45, 60, 90, 120, 180 perces foglalkozás,
  • munkanap,
  • munkahét,
  • időszak (az egyén vagy csoport pedagógiai folyamatához kötődő időbeli egység, a Tanszékvezető és Szakfelelős által workshophoz kötődően meghirdetett 1-4 hetes időszak),
  • periódus (az egyén vagy csoport pedagógiai folyamatához kötődő időbeli egység, a Rektor által a tanév rendje keretében meghirdetett két tanítási szünet közötti 5-8 hetes periódus),
  • szemeszter.

Minden ciklushoz – életszerű formában, többé vagy kevésbé formalizáltan kapcsolódnak az alábbi reflektív folyamatok:  

  • munkaterv,
  • munkanapló,
  • folyamatos pedagógusi visszajelzés,
  • saját összefoglaló,
  • pedagógus összefoglaló,
  • mentori összefoglaló,
  • csoporttagok kölcsönös minősítése,
  • új munkaterv.

Ezekben a folyamatban a hallgatók, a pedagógusok és a mentorok – ki-ki a maga módján vesz részt. A dokumentáció begyűjtését és rendszerezését a Tanulmányi Osztály végzi. A periódusok végén a Tanszéki Kerekasztal értékeli az adott periódusban végzett hallgatói munkát, éves ciklusban pedig a pedagógusok munkáját is. A korábbi papír, majd e-mail alapú dokumentáció után, már online kérdőíveken érkeznek be az dokumentumok.

A létrejövő dokumentumok zárt körben hozzáférhetőek a főiskola szakmai és tanulmányi segítő munkatársai mellett – a hallgató hozzájárulása alapján – a hallgatói közösség többi tagja számára, ezáltal az egyéni fejlődés mellett hozzájárulnak a közösségi kompetenciák fejlesztéséhez is.

SZOLGÁLTATÁSOK

KÖNYVTÁRI ÉS SZÁMÍTÓGÉPES SZOLGÁLTATÁSOK

A Fővárosi Nagycirkusszal kötött megállapodás keretében Főiskolánk a saját könyvtárán kívül is térítésmentes lehetőséget biztosít a cirkusz szakmai könyvek, folyóiratok és archivált előadások elérésében. Főiskolánk az önálló és kutatói hallgatói munka érdekében térítésmentesen helyben használható számítógépeket biztosít hallgatói részére.

SPORTOLÁS, SZABADIDŐS TEVÉKENYSÉG

Főiskolánk elkötelezetten támogatja a hallgatók tanórán kívüli sportolási lehetőségeit. Ennek teret és eszközt biztosítva a hallgatóknak lehetősége van a Főiskola tulajdonát képező eszközök használatára, mint például: rekreációs és tartásjavító eszközök, költségmentes stúdióhasználat.
Sportoláson kívüli szabadidős tevékenységek a Főiskola honlapjának belső felületén megjelenő Cultur Club nevű programsorozat. Ezen a felületen a hallgatók kedvezményes, szakmai jegyeket tudnak igényelni különböző, színházak, rendezvények eseményeire.

Szálláshely

Titkárság
office@bcdc.hu 
dori.freimann@bcdc.hu

A Főiskola szabad férőhelyek függvényében szálláshelyet biztosít diákjainak.

Könyv- és médiatár

Főiskolai Könyvtár
petra.peter@bcdc.hu

Nemzeti Cirkuszművészeti Központ Könyvtár
library@circus.hu

Főiskolai Könyvtár
A főiskolai könyvtár fő gyűjtőköre a táncművészet. A könyvek a Perc utcai székhely „Library” termében érhetők el, helyben olvasásra ill. fénymásolásra. Kérdés esetén Péter Petra nyújt segítséget.
Könyvtár katalógus
Médiatár: A Könyvtár és a Nagytanterem számítógépein érhető el a „video” nevű mappában.

A Nemzeti Cirkuszművészeti Központ Könyvtára

https://konyvtar.circus.hu/

Az NCK könyvtárának fő gyüjtőköre a cirkuszművészet. Kerner Tünde könyvtárost és Hidvégi Petra könyvtáros asszisztenst emailben vagy telefonon (0036 1 322 5643) érdemes keresni kérdésekkel, ill. a nyitvatartás időn kívül látogatás egyeztetésével kapcsolatban.
Helyszín: 1172 Budapest, Rákosliget, Vidor utca 10.
Nyitvatartás: HÉTFŐ 12:00 – 16:00, KEDD 10:00 – 14:00

Hangszer- és rekvizittár

Zeneszoba
dori.freimann@bcdc.hu

Bohócszertár
janos.greifenstein@bcdc.hu

Zeneszoba

A Főiskola a Zeneszobában és a  Nagytanteremben önálló gyakorlási lehetőséget biztosít a hallgatóknak és pedagógusoknak. Az ott elhelyezett hangszerek helyben és a Főiskola termeiben használhatóak. Külső helyszínre – beleértve a szálláshelyeket is – csak a Titkárság engedélyével vihető el eszköz.

Bohócszertár

A Bohócszertár eszközkészlete helyben és a „Faablakos Teremben” használható. Más terembe csak a bohócképzés vezetőjének engedélyével vihető el.

Jelmez- és kelléktár

Raktár
dori.freimann@bcdc.hu

Bohócszertár
janos.greifenstein@bcdc.hu

Raktár

A Főiskola Raktárában elhelyezett eszközök a Főiskola termeiben használhatóak. Külső helyszínre – beleértve a szálláshelyeket is – csak a Titkárság engedélyével vihető el eszköz.

Bohócszertár

A Bohócszertár eszközkészlete helyben és a „Faablakos Teremben” használható. Más terembe csak a bohócképzés vezetőjének engedélyével vihető el.

ALAPDOKUMENTUMOK

SZERVEZETI ÉS MŰKÖDÉSI SZABÁLYZAT

INFORMÁCIÓÁTADÁSI SZABÁLYZAT

OKTATÁSI HIVATAL ENGEDÉLYEK

ÉVES BESZÁMOLÓK